בתקשורת ובעיתונות

לאה יותם

בתכנית "גוף ונפש" עם ענת הראל


לאה יותם
פסירילקס הוא פרמולה של צמחי מרפא- שילוב ייחודי של צמחי מרפא ושמנים טבעיים בעלי תכונות תרפויטיות, פרי פיתוח של ד"ר מינה פראן. מה שמיוחד בקרם הוא שנבדק במחקר קליני רפואי על ידי חוקרים מובילים בתחום רפואת העור והמין בישראל והוכח שתורם לשיפור והקלה במחלת הפסוריאזיס. יתרון גדול נוסף הוא שהשיפור מתרחש תוך שבוע ימים, השיפור בסימפטומים של המחלה ובקשקשת ובכלל הקרם תורם להתחדשות העור בהמשך ואין תופעות לוואי. קרם פסירילקס נבדק והוכח במחקר קליני באישור ועדת הלסינקי ונמדד במדדים הן אובייקטיביים והן סובייקטיביים לגבי הערכת חומרת המחלה. התוצאה היא שההפחתה בחומרת המחלה היא כ80%.

פרופסור מיכאל דוד

בכנס השנתי של אגודת

הפסוריאזיס הישראלית

תכשיר אחר שהוצג בכנס השנתי האחרון של האיגוד הישראלי לרפואת עור שהיה בים המלח ביוני האחרון. זה מחקר שנעשה ע"י ד"ר כהן וד"ר שירי שאני מניח שאתם מכירים אותם, זה תכשיר שהו בעצם מבוסס על צמחים ואתם יודעים שכל מחלה כרונית בעצם, פסוריאזיס היא מחלה כרונית חלק מהחולים בתקופות מסוימות ובצדק מבחינתם נוטה לנסות כל מיני נקרא לזה טיפולים חלופיים, טיפולים משלימים, טיפולים אלטנטיבים.

בכל אופן התכשיר הזה זה תכשיר שנקרא פסירילקס פותח ע"י ד"ר מינה פארן שעוסקת הרבה בצמחי מרפא ואני לא רוצה להקריא פה את כל המרכיבים של התכשיר הזה אבל אתם יכולים לראות את זה פה בשקופית מכל התרכובת הזו נעשה תכשיר חיצוני שנוסה בחולי פסוריאזיס, זה היה מחקר פתוח, כמובן באישור של הלסינקי והטיפול ניתן פעמיים ביום לתקופה של עד חודש.

סה"כ היו 22 חולים שהשתתפו במחקר, כמובן מחקר קטן שאי אפשר להסיק ממנו הרבה אבל בכל זאת התוצאות הראו שהשיפור בממוצע היה 59% בפאסי – זה מין נוסחא כזו במספרים שמעריכה את חומרת המחלה וקצת יותר משליש מהחולים שהשתתפו במחקר השיגו פאסי של 75% ז"א שיפור של 75% בהשוואה למצב ההתחלתי שלהם